Haber

Varank: Cemaat hayatı yaşamıyoruz, yolsuzluk bulamayan akrabalarımıza iftira atmaya çalışıyoruz

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 bütçeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda görüşüldü.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank’ın kardeşi ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın kuzeni Sedat Varank, Meclis Genel Kurulu’nda gündeme gelen Emlak Konut GYO’nun Bodrum’daki ihalesini aldı. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Bakın bu cevval iş adamı ablasına bağlı Emlak Konut’un ihalelerine giriyor. Abi kardeş dayanışmasıyla milyarlarca ihaleyi çat çat çat çat alıyorlar. Sayın bakanım söyleyin siz dezenfektan bakanıyla Varank ailesi olarak yarışıyor musunuz?

‘MUSTAFA VARANK OLARAK DURUYORUM’

Bakan Varank, Arık’a şu yanıtı verdi: “Hukuksuzluk, usulsüzlük, yolsuzluk, hediye veya iltimas varsa, bu bahislerde benim parmağım varsa bunu ispat etmeyenler, kabahat beyanında bulunmayanlar korkaktır. İşte ‘Varanklar’ diyorsunuz.Biz komünal hayat yaşamıyoruz.Mustafa Varank olarak ben bu kürsüdeyim 17 yıldır siyasetin içindeyim.Hakkımda yolsuzluk bulamayanlar bana iftira atmaya çalışıyorlar. Ben hiçbir zaman haram yemedim, aileme de haram yedirmedim.”

ÖZEL: İŞİ YERİNE GETİRMEK İÇİN YAPIYORSUNUZ

Varank’ın ardından söz alan CHP Küme Başkan Yardımcısı Özgür Özel de söz konusu ihalenin iptal edildiğini hatırlattı. Özel, “Yeğeniniz, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı, kendi kardeşine inanılmaz bir ihale vermiş. ‘Bu doğru olmadı, etik olmadı’ diyorsunuz. ‘Soyadımız Varank olduğu halde reddediyorum’ demek yerine ‘Soyadımız Varank diye taksici mi olalım’ diye yaygara koparıyorsunuz. Belki günün stresini kaçırdınız, o mezat bugün iptal oldu” diye tepki gösterdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu